Психологія і дизайн.

12.03.2020. - Марія Гутак - засновниця DS Mary

Як допомагає психологія в розробці проектів дизайну інтер'єру, ландшафту чи фасаду будинків?

Виходячи з психологічної освіти та досвіду я можу сказати, що психологія дуже важлива в розробці дизайн-проектів інтер'єру, ландшафтного дизайну чи дизайну фасадів будинків. В даному випадку ми говоримо про кожну людину окремо і в тому як фунціонує психіка та її вплив на навколишнє середовище.

В основному зв'язком між психікою і навколишнім середоивщем є поняття комфорту. Комфорт для людини - це все! В більшості випадків дизайнери працюють по стилях, опитуючи клієнта вони стараються отримати тільки певну інформацію щодо видимих побажань клієнта. Не маючи знань , які б їм допомогли ще більше заглибитись в клієнта дизайнери часто дублюють свої проекти. Часто, дивлячись на фото проектів дизайн-студій, можна сказати, що вони всі однакові, часто холодні. Дизайнери часто взагалі не вникають в потреби клієнтів, а просто беруть замовлення і розробляють два варіанти і вони стоять на тому що людина або обирає або вона просто хоче щось видумувати і таких клієнтів вони не слухають.

Тобто, мислення: "Клієнт сам не знає, що хоче"-дуже часто поширене. А часто клієнтів проганяють з студій тільки за те, що вони попросили поїхати до них на об'єкт бо вони хочуть просто поговорити.

Нічого поганого немає в тому що хоче клієнт! Якщо, звичайно, він не переходить також межу людяності та нормальних меж роботи з виконавцем.

Психологічний комфорт важливий бо якщо дизайнер має психологічні знання то він може "розкусити" глибинні думки і побажання кожного клієнта.

Часом є клієнти, яким може не сподобатись жоден з наших проектів. Але саме в цьому і є "фішка" - це проект іншої людини. Людини, якій цей проект якраз припав до душі. Так як немає одинакових людей на планеті і навіть сіамські близнюки є відмінні в характерах, індивідуальностях та своєму світогляді так і кожен клієнт окремо має свої бажання, потреби, можливості та бачення свого психологічного комфорту.

Ми відмінні від інших дизайн-студій бо ми в своєму підході враховуємо все. Часом клієнт може озвучити якусь може навіть смішну репліку, але ми звертаємо увагу саме на це. Бо це є вияв внутрішнього Я людини і смішним воно бути ніколи не може! Саме такі ізюминки і відрізняють у нас проект від проекту. Хтось хоче одне, а хтось зовсім інше. Комусь подобається одне, а хтось буде навіть це висміювати. Але це не означає, що той кому щось подобається то не має права це мати! Жити в тому дизайні буде саме та людина, а не та, що любить критикувати.

Хочемо сказати, що наш підхід проявив себе в наших зданих проектах. Відкривати Я людини і його внутрішні побажання - це завдання N1 для нас бо саме від цього розпочинається робота над проектом. Дальше вже йдуть деталі...

Ми не слідкуємо за конкурентами, ми знаємо, що на кожну "послугу" є попит. Але ми говоримо про свій підхід і які в ньому є плюси.

Також виходячи з досвіду 6 років роботи в сфері дизайну я зрозуміла, що те, що ми рекомендуємо клієнтам то теж важливе! Ми намагаємось достосуватись до кожного клієнта окремо. А чим відрізняються клієнти один від одного?

-фінансові можливості;

-внутрішні потреби;

-побажання щодо меблів, апаратури, та особливих об'єктів в дизайні;

-вибір стилю дизайну;

В своїй роботі з клієнтом я завжди намагаюсь знайти поєднання між всіма пунктами. І ціль такого підходу - зробити психологічний комфорт клієнта максимально близьким!

Завжди важливо для розробки дизайн-проектів є отримати інформацю щодо всіх членів родини і зробити для кожного свій комфорт.

Саме тому наші проекти здаються з першого разу. Ми розробляємо один варіант, але він не створює дискомфорту для клієнта.

Недавно чула одну історію як одна дизайнер зробила проект дизайну інтер'єру і в основному розмовляла з дружиною. Проект вже був зданим, дизайнер відвела клієнтку в дорогий магазин за матеріалами і вони обрали те, що було потрібно для ванної кімнати. і тут чоловік питає , що то за бетони на стінах у ванній?! Дружина говорить, що воно так має бути, а він категорично каже, що ці бетони він і сам міг придумати і що дизайнер нехай собі це поставить. Додав , що він думав, що ванна кімната ще була не дороблена і він навіть не подумав би, що вона може так виглядати. Ось це і є грубі помилки дизайнерів!

Психологія в дизайні є дуже помічним аспектом і вона проявляється на кожному етапі розробки проекту, а також супроводі і в ремонтних роботах. Бо дизайн-проект це не тільки 3Д візуалізація. З цієї 3Д візуалізації потім треба зробити все в реальності.

Також поділюся одним спостереженням, яке я сама чула на семінарі Равак. Представник Равак розповідав про ванни, які закриті повністю. Дизайнери навіть не уявляли, що в таких ваннах передбачені грубші сифони і там йде прямий вихід води, що унеможливлює забивання труб. А інший дизайнер прямо сказав, що її цікавлять тільки 3Д моделі. Це дуже важливо знати також клієнтам бо вам потім робити цей проект. А, наприклад, така ванна вона дорога і от поставить дизайнер таку ванну, не подумаючи про ваші кошти і в процесі роботи ваші витрати можуть вирости втричі і вам буде неможливо вже вийти з того процесу якщо він запущений. Ви заплатили досить високу ціну дизайнеру, ви прийняли проект і от у вас в процесі ремонтінв почалися проблеми...

Дуже важливо бути всебічними. Часто дизайнери просто роблять тільки те, що їх навчили. Один, наприклад, клієнт сказав мені прямо, коли ми здали проект йому:"Але, щоб ви потім трубки не кидали". Оказалося, що він вже не раз мав справу з дизайнерами і проект проектом, а ремонти робити треба. І дизайнер не справився з своїм завданням. От вам і 3Д картинка. Треба знати, що 3Д візуалізцію зробити не важко і багато є фрілансерів, які вам запропонують досить низькі ціни, але майте на увазі, що ваші проблеми почнуться саме з таких дизайнерів в процесі ремонтів.

Часто і клієнти є такі, що вважають, що всі вони дизайнери. Ні, дизайнер, що знає свою справу від розробки дизайн-проекту до закінчення ремонтів враховує все. І часто клієнт може і не бачити того, але коли буде робити ремонти він буде набивати шишки, його працівники ремонтної бригади будуть розривати запитаннями. Клієнт більше витратить грошей і часу на пошуки, на роздуми, на поїздки по магазинах. І врешті закінчення ремонтів не принесе ніякого задоволення бо в результаті може вийти жахлива картинка і кожен день клієнт буде себе корити за свою помилкову стратегію.

В розробці дизайн-проектів важливе все!

Ми запрошуємо вас до нас в нашу дизайн-студію Mary в Івано-Франківську справді за всебічним підходом в дизайні, що в результаті вам гарантує хороший результат і задоволення.

Паралельно до дизайну у нас працює напрям ремонтних бригад і наш бригадир досить досвідчений і ми спокійно беремось за ремонти під ключ, і розвантажуємо наших клієнтів повністю. Ми розробляємо детальний кошторис на ремонтні послуги і в нас помірні також ціни.

Запрошуємо до нас в Івано-Франківськ! Ми також займаємось дистанційним проектування і кожен клієнт може перебувати на відстані, але знати, що ми зробимо роботу так як потрібно!

There was a problem validating the form please check!
The connection to the server timed out!
Successfully sent!!